Pesti Srácok

Szalay-Bobrovniczky: hiába halnak meg százezrek, az európai uniós országok fegyverrel akarják folytatni a háborút

Szalay-Bobrovniczky: hiába halnak meg százezrek, az európai uniós országok fegyverrel akarják folytatni a háborút

Magyarország a béke és a stabilitás mellett áll ki minden szinten és minden fórumon – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf az európai uniós védelmi miniszterek toledói találkozóján.

A honvédelmi miniszter szerint hiába múlik az idő, hiába látszik egyre inkább, hogy a háborúnak gyors katonai megoldása nem lesz, hiába halnak meg százezrek, nem változik az európai uniós országok azon álláspontja, hogy fegyverrel akarják folytatni a háborút. Egyedül Magyarország küzd azonnali tűzszünetért és a béketárgyalások megkezdéséért. Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte: további százmillió eurókat akarnak fegyverszállításokra költeni, és hatalmas a nyomás Magyarországon, hogy ezt engedje el és hagyja jóvá. Eközben Ukrajna Magyarország legnagyobb bankját, az OTP Bankot fent tartja a háborút támogatók listáján. A honvédelmi miniszter úgy fogalmazott:

A tárcavezető szerint a világ biztonsági helyzete a háborút leszámítva sem mutat sajnos rózsás képet. A nyugat-balkáni országokban veszélyben van a stabilitás, és az afrikai Száhel-övezetben egymás után omlanak össze demokratikusan megválasztott kormányok. Hozzátette:

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Balázs Attila

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.