Pesti Srácok

Bíróság elé került Karácsony Gergely kedvence

Bíróság elé került Karácsony Gergely kedvence

Bíróság elé állt a budapesti állatkert volt operatív igazgatója, akit gazdasági csalással vádol az ügyészség. Szabó Roland korábbi botránya ugyan évek óta köztudott volt, ám Karácsonyék sokáig nem engedték el a kezét.

Néhány hete előkészítő ülést tartott az Egri Járásbíróság a Fővárosi Állat- és Növénykert egykori vezetője, Szabó Roland és társai ügyében – hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzet. A főpolgármester egykori kinevezettje ellen az Egri Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt emelt vádat. Az ügyészség vádiratában felfüggesztett szabadságvesztést és pénzbüntetést indítványozott.

Szabó Rolandot 2021. január 1-jétől öt év határozott időre nevezte ki a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatójának. Ugyanakkor már tudható volt, hogy a férfit már két hónappal korábban, 2020. szeptember 10-én üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás, valamint hamis magánokirat felhasználása miatt gyanúsítottként hallgatta ki a Gyöngyösi Rendőrkapitányság.

Karácsonyék ennek ellenére évekig nem nem engedték el a kezét, még operatív igazgatóként egészen idén márciusig pozícióban maradhatott, amikor közleményt adott ki a Főpolgármesteri Hivatal arról, hogy a sajtóból értesültek a Szabó Roland elleni vádemelésről. Ekkor szánta rá magát Karácsony, hogy Szabó Rolandot visszahívja, aki azonban időközben benyújtotta lemondását.

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!