Pesti Srácok

Hergelés helyett közös megoldások: a Bosnyák téren építkező vállalatcsoport támogatásával újulhatott meg egy zuglói iskola udvara

Hergelés helyett közös megoldások: a Bosnyák téren építkező vállalatcsoport támogatásával újulhatott meg egy zuglói iskola udvara

Miközben a baloldal Hadházy Ákossal az élen folyamatosan a Bosnyák téren épülő kereskedelmi városközpont ellen hergel, addig a zuglói jobboldal a megoldások keresésében érdekelt. Így történhetett, hogy Borbély Ádám zuglói fideszes választókerületi elnök kezdeményezésére a Bosnyák téren építkező Bayer Construct vállalatcsoport a “társadalmi felelősségvállalás” jegyében felújította Zuglóban egy általános iskola udvarát.

A zuglóiak érdekében kötött kompromisszumok és a "társadalmi felelősségvállalás" jegyében újulhatott meg a zuglói Kaffka Margit Általános iskola udvara, mely során első lépésként a lejtős udvart vízszintesre igazították. Emellett egy szabvány gumiborítású kosárlabda pálya is készült az udvar középső részén, valamint megújult régi távolugró nekifutó és a gödör is.

Fotó: Mikecz Máté

A felújítás részeként az udvaron körbe egy gumiborítású futókör is kialakításra került, a szabadidő sportos és hasznos eltöltésére két pingpong asztalt kerül elhelyezésre, valamint a meglévő teqball asztal is új gumiborítású helyszínt kapott. Természetesen a zöldítés sem maradhatott ki, a biztonságos környezet érdekében az udvar egy részét jó minőségű műfű és térkő borítja majd, a másik részre pedig földréteg kerül a természetesség megtartása érdekében, ahova jelenleg fű került, de a későbbiekben akár sövény, vagy egyéb árnyéktűrő növény ültethető, erősítve az udvar zöld karakterét.

PestiSracok facebook image
Fotó: Mikecz Máté

Azon persze lehet vitatkozni, hogy mennyire illik bele Zugló látképébe a nagyszabású építkezés, azonban - ahogyan arról már a PestiSrácok.hu is beszámolt korábban - a sokáig parlagon heverő, gazdátlan területen épülő kereskedelmi városközpont kétség kívül hiánypótló lesz a kerületben. Legutóbbi cikkünk óta több részlet is kiderült az építkezésről, többek között az, hogy a kiemelt kormányzati beruházásként épülő városközpont területén az állam 100 ezerrel kevesebbért vásárolt meg 1 négyzetmétert, mint amennyiért azt a piacon lehet. A beruházó elmondása szerint a jelenlegi számítások szerint a korszerű épületeknek és a geotermikus energiának köszönhetően 15 év alatt megtérül az államigazgatás több szervezeti egységének ide költöztetése is. Úgyhogy a beruházással az állam is jól jár, de a környéken élők sem vesztenek sokat, hiszen várhatóan számos szolgáltatás költözik majd Zugló egyik központi terére.

Önös politikai érdek VS együttműködési lehetőségek

A megújult udvar átadási ünnepségén Borbély Ádám, a zuglói Fidesz elnöke beszédében elmondta: már meglévő tervek alapján fordult a Bayer Construct Zrt. vezérigazgatójához, Balázs Attilához, aki az első pillanattól kezdve pozitívan állt a „kosárpálya” ügyéhez.

Fotó: Mikecz Máté

- tette hozzá a jobboldali politikus, aki nagy sikerként könyvelte el, hogy helyi ellenzéki politikusként is élen tudott járni a Kaffka iskola ügyében.

(Kiemelt kép: Mikecz Máté - Fidesz Zugló)

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.