Pesti Srácok

Januártól újra visszavesznek egyes üzletek bizonyos fém, műanyag és üveg palackokat

Januártól újra visszavesznek egyes üzletek bizonyos fém, műanyag és üveg palackokat

Januárban indul a kötelező visszaváltási rendszer a meghatározott űrtartalmú fém, üveg és műanyag palackokra és dobozokra. A fogyasztóbarát megoldást a koncessziós társaság működteti majd a gyártók és kereskedők együttműködésével – mondta Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára pénteken, Budapesten, a Planet Budapest 2023 Fenntarthatósági Expó és Élményprogramon.

A tervek szerint kötelező átvételt írnak elő a 400 négyzetmétert meghaladó eladótérrel rendelkező élelmiszer-értékesítőknek, forgalmazóknak az ezer főnél nagyobb népességű településeken.

– ismertette. Elmondta, hogy mintegy 20 millió tonna hulladék keletkezik évente Magyarországon a legutóbbi adatok szerint; ennek fele az építési–bontási hulladék. Az új koncessziós rendszerben mintegy 4,5 millió tonna hulladékot kezelnek.

PestiSracok facebook image

– mutatott rá. Raisz Anikó hangsúlyozta: a cél a körforgás kialakítása; mindenki abban legyen érdekelt, hogy a termékek minél fenntarthatóbban készüljenek; már a tervezéskor minél fenntarthatóbb anyagokra építsenek, legyenek tartósak.

– fejtette ki az államtitkár. Raisz Anikó szólt arról is, hogy az Európai Bizottság számos olyan jogszabálytervezetet dolgozott ki, amely érinti a szektort. Példaként említette, hogy a csomagolási rendelettervezetről még folynak a tárgyalások.

– ismertette.

Az ingyenesen látogatható expó és élményprogram október 1-ig várja az érdeklődőket a Hungexpo területén.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!