Pesti Srácok

Szentkirályi: az árak csökkennek, az online árfigyelő rendszer pedig folyamatosan bővül (videó)

null

Július elsejétől már elérhető az online árfigyelő, aminek a segítségével nemcsak össze tudjuk hasonlítani 62 termék kategória árait, hanem már bevásárlólista funkció is segít, amivel az általunk keresett termékeket rakhatjuk egy kosárba, és azok árait napról napra össze tudjuk hasonlítani, és ennek alapján ott vásárolni, ahol a legolcsóbbak az árak – fogalmazott Szentkirályi Alexandra közösségi oldalára feltöltött videójában.

A kormányszóvivő kiemelte: az árfigyelő hatékonyságát jól bizonyítja, hogy az indulása óta a 62 termékkategóriából 52 termék kategóriában átlagosan 7 százalékkal csökkentek az átlagárak. Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke a videóban úgy fogalmazott: a bevásárlólista funkció rendkívül egyszerűen kezelhető.

– húzta alá a Gazdasági Versenyhivatal elnöke. Szentkirályi Alexandra kiemelte, hogy a platform indulása óta a tojás ára közel 30%-kal, a spagetti ára több mint 22%-kal, a lisztek és a zöldségek átlagára 16%-ot meghaladó mértékben csökkent. A kormányszóvivő úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Facebook/Szentkirályi Alexandra

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.