Pesti Srácok

Vitályos Eszter: a kormány célja a magyar családok jövőjének biztosítása

Vitályos Eszter: a kormány célja a magyar családok jövőjének biztosítása

A kormány célja a magyar családok jövőjének biztosítása – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton, a csornai Mosolyvár Bölcsőde átadó ünnepségén.

Vitályos Eszter kiemelte: korábban nem volt még példa Magyarországon arra, hogy egy kormányzat átfogó keretek közé helyezze a bölcsődei ellátás átalakítását. Emlékeztetett, hogy soha nem volt még olyan sok bölcsődei férőhely Magyarországon, mint jelenleg, amikor a gyermekek csaknem 22 százalékának biztosítanak ellátást. Hozzátette: a férőhelyek száma 2010-től idén augusztusig 32 ezerről 61 ezerre nőtt, emellett további mintegy tízezer férőhely kialakításán még dolgoznak. Az államtitkár elmondta, hogy a négy csoportszobával és 56 férőhellyel működő Mosolyvár Bölcsőde közel 700 millió forint európai uniós és kormányzati forrásból, valamint 66 millió forint önkormányzati önrészből épült fel. Vitályos Eszter azt hangoztatta: nincs fontosabb gyermekeink boldogságánál, biztonságánál.

Gyopáros Alpár, a térség fideszes országgyűlési képviselője, a Miniszterelnökség modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosa azt hangsúlyozta, hogy Csorna a város történetében soha nem fejlődött annyit, mint az elmúlt tíz évben. Példaként említette egyebek mellett, hogy megépült a csornai elkerülő út, az M85-ös gyorsforgalmi út Csornától Sopronig tartó szakasza, az M86-os út Csornától Szombathelyig tartó szakasza, megújult a 85-ös és 86-os utak közös szakasza, fejlesztették a Margit Kórházat, a városházát, a mentőállomást és a szennyvíztisztító telepet. Hozzátette: folytatódik a tanuszoda és a sportcsarnok építése, emellett hamarosan befejeződik a Csornai Járásbíróság épületének felújítása.

Bónáné Németh Katalin, Csorna polgármestere (Fidesz–KDNP) arról beszélt, hogy a Mosolyvár Bölcsőde alapkövét tavaly májusban tették le és reményeik szerint jövő szeptemberre újabb két csoportszobával bővítik az intézményt. Kiemelte, hogy a város elkötelezett a fiatal családok támogatásában: példaként említette a fiatalok első lakáshoz jutásának támogatását, az életkezdési támogatást, a 2019 óta működő Gólyahír programot, valamint a szociálisan rászoruló családok támogatását. Szűr Bernadett bölcsődevezető elmondta, hogy a Győr-Moson-Sopron vármegyei városban 1954 óta működik bölcsődei ellátás.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Katona Tibor

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.