Pesti Srácok

Az unió gáztárolói csurig vannak, Ukrajnában aggasztó a helyzet

Az unió gáztárolói csurig vannak, Ukrajnában aggasztó a helyzet

Jól haladnak a téli felkészüléssel az uniós országok – írja a Magyar Nemzet, hozzátéve, Ukrajna adatai nem szívderítőek. Hazánk gáztározóinak töltöttsége 98 százalékon áll.

Megközelíti a 98 százalékot a magyar gáztárolók töltöttsége, ez derül ki az uniós gázipari összesítésekből – hívja fel a figyelmet a Magyar Nemzet, hozzátéve, az EU országai mind kilencven százalék feletti mutatót mondhatnak a magukénak. A portál kitér arra, előírás, hogy az uniós tagállamoknak november elsejére el kellett érniük a kilencvenszázalékos feltöltöttségi arányt, ugyanakkor nem minden tagállam rendelkezik saját tárolási kapacitással. A legnagyobb gázmennyiséggel Németország rendelkezik, a németeket Olaszország, Hollandia, Franciaország és Ausztria és Magyarország követi az előkelő sorban a maga 6,3 milliárd köbméteres kapacitásával. A portál kiemeli,

Mint hozzáteszik, az adatokból az is kiderül, Magyarország már áprilisban hozzáfogott a múlt télen elhasznált készletek pótlásához, ennek köszönhetően az uniós előírásban szereplő kilencvenszázalékos szintet hazánk már augusztusban elérte. A cikkben arról is szólnak, az európai unió gáztározóiba érkező földgáz mintegy 41 százaléka cseppfolyós, vagyis LNG bír, eközben a mennyiség harminc százaléka származik az északi-tengerről, vagyis Norvégiából, keletről, így részben Oroszország felől 11 százalék érkezett, újabb tíz százalék pedig Észak-Afrikából került Európába. Az európai összesített adatokból kiderül, hogy bár Ukrajna nagy tárolókapacitással rendelkezik, a tél kezdetén a negyven százalékot sem éri el azok töltöttsége. Tavalyhoz képest idén igencsak megugrott az Európából Ukrajnában irányuló gázszállítások mennyisége:

PestiSracok facebook image

Forrás: magyarnemzet.hu; fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!