Pesti Srácok

Botrány a pécsi városházán: többek között hivatali visszaéléssel és korrupcióval vádolják a baloldali városvezetést

Botrány a pécsi városházán: többek között hivatali visszaéléssel és korrupcióval vádolják a baloldali városvezetést

A közgyűlésben csendes demonstrálók jelentek meg kézzel írt táblákkal és az MSZP–DK–Jobbik–LMP–Momentum alkotta városvezetői (fél-)összefogás tagjai mögé álltak be. A feliratokon a közelmúltban kirobbant bűncselekménygyanús ügyekre emlékeztettek – írja a bama.hu.

A portál azt írja: a közel két tucatnyi tiltakozó azért érkezett, hogy a szélesebb nyilvánosságnak is felhívják a figyelmét arra, hogy a baloldali városvezetés alatt a rendőrség, a hatóság több bűncselekmény gyanújával indított eljárást. Ezek a Bőrklinika ingatlanértékesítését, önkormányzati lakások kiutalását, a pécsi agglomerációs társulás számlájáról levett 400 milliót is érintették, mintegy hat különböző ügyben folytatnak nyomozásokat különböző hatóságok.

– olvasható a cikkben. A keddi közgyűlésen ennek megfelelően "maffia", "hivatali visszaélés", "korrupció", "6 bűnügy", "lakásmutyi" és "korrupció" feliratokat emeltek fel magasba a demonstrálók. Előttük ott ült az MSZP-s Csaba István, Sík László Lajos, Schmuck Roland, a DK-s Kunszt Márta, Auth István és Siposné Bikali Éva, az Öt-torony részéről Ágoston Andrea – aki szerint ez csak "színjáték" –, P. Horváth Tamás, a jobbikos Fogarasi Gábor, valamint Fürj Csaba. A momentumosok (Sajgó György és Pokorádi Gábor) a korábbi szakításuk nyomán másik oldalon ülnek, ám ők már visszataláltak a baloldali szövetséghez. Az LMP-s Kóbor József nem jelent meg az ülésen, viszont az LMP is már feljelentést tett a balosok egyik ügylete miatt.

PestiSracok facebook image

Forrás: bama.hu; Fotó: bama.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!