Pesti Srácok

Demeter Szilárd újrázna, ismét megpályázza a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatói posztját

null

Széleskörű konzultáció után (család, kollégák, főnökeim, szakmai partnerek – a sorrend nem véletlen) úgy döntöttem, hogy ismét megpályázom a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatói tisztségét – jelentette be Demeter Szilárd, a PIM főigazgatója. Hozzátette: a pályázat nyitott, bárki nevezhet a tisztségre, aki megfelel a feltételeknek.

Demeter Szilárd világossá tette, a maga részéről ugyanazt vallja, amit szűk öt évvel ezelőtt is elmondott minden érdeklődő médiumnak:

Mint írta, 2018 decemberében kezdte a munkát a Petőfi Irodalmi Múzeumban, 2019 februárjában nyerte el a főigazgatói tisztséget pályázat útján. A mostani kiírás oka tehát világos: lejárt az ötéves mandátuma, így a minisztérium kiírta a szükséges pályázatot.

PestiSracok facebook image

Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még