Pesti Srácok

Fülöp Attila: a kormány biztosítja a hajléktalanellátáshoz szükséges forrásokat

Fülöp Attila: a kormány biztosítja a hajléktalanellátáshoz szükséges forrásokat

Biztosítja a kormány a hajléktalanellátáshoz szükséges forrásokat, az állami támogatásért pedig elvárja, hogy mindenki lássa el a feladatát – hangsúlyozta a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán, szerdán.

Fülöp Attila elmondta: a kormány ma már 14 milliárd forintot költ a hajléktalanok ellátására, amely a 2010-es összegnek a duplája, és reálértéken is jelentősen nőtt. Hangsúlyozta: a kormány biztosítja az ellátás költségeinek fedezetét, míg magát a hajléktalanellátást az önkormányzatok szervezik, mintegy 240 civil és egyházi szervezet bevonásával. Az államtitkár a műsorvezetőnek az egyik fővárosi hajléktalanellátó intézmény nemrégiben elhangzott "fenyegetőzésével" kapcsolatos kérdésére, miszerint "a végtag nélküli hajléktalanokat kitolják az utcára, ha nem lesz több forrás", úgy reagált, hogy egy ilyen megnyilatkozás mindig az ellátottakat veszélyezteti, és ez nem jó egy olyan ellátórendszerben, ahol a legelesettebbekről szeretnének gondoskodni.

– tette hozzá. Kiemelte, hogy ma Magyarországon a hajléktalanszállók kihasználtsága még a nyolcvan százalékot sem éri el, sőt, Budapesten ez alatt van, vagyis minden rászoruló igénybe veheti az ellátást.

PestiSracok facebook image

– mondta.

– ismertette, hozzátéve: ez azt jelenti, hogy senkinek sem kell az utcán aludnia, ami hideg időben nemcsak emberhez méltatlan, de életveszélyes is lenne.

– tette hozzá. Az államtitkár szólt azon átmeneti szállásokról is, amelyeket a rászorulók általában csak a leghidegebb időszakban, egy-egy éjszakára vesznek igénybe.

– tette hozzá.

– szögezte le Fülöp Attila.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!