Pesti Srácok

Hozzánk toloncolná vissza az illegális bevándorlókat Fico, de erről még nem született egyezség és feltehetően nem is fog

Hozzánk toloncolná vissza az illegális bevándorlókat Fico, de erről még nem született egyezség és feltehetően nem is fog

Gőzerővel esett neki a migrációs kérdésnek Robert Fico, Szlovákia miniszterelnöke, aki a rendőrökön, a hőkamerán át a lovakig mindent bevetne, hogy megakadályozza az illegális bevándorlást. A Pozsony–Rajka határátkelőn tartott sajtótájékoztatón a kormányfő elmondta, hogy bízik benne, hogy sikerül megállítani a bevándorlókat a szlovák-magyar határon, akit pedig letartóztatnak, Magyarországra toloncolnák át. Erről azonban még nem sikerült megegyeznie a magyar kormánnyal.

Bizakodó volt a Pozsony–Rajka határátkelőn tartott sajtótájékoztatón Robert Fico miniszterelnök, szerinte képesek megállítani a menekülteket a szlovák–magyar határon, beleértve a zöldhatárt is – írja a Paraméter. A szlovák rendőrség a hadsereg segítségével a zöldhatárt is ellenőrzi október 31-től Robert Fico és belügyminisztere, Matús Sutaj Estok szerint.

– mondta Fico.

PestiSracok facebook image

Állítólag a magyar kormánytól kapott információk alapján erősítik a határvédelmet, főleg ott, ahol határátlépésre készülnek a menekültek.

– mondta a miniszterelnök.

Magyarország lesz a szlovák gyűjtő?

A miniszterelnök szerint minden egyes illegális bevándorlót letartóztatnak, és megpróbálják kitoloncolni őket Magyarországra. Azonban Fico elismerte, hogy erről még nem sikerült megegyezni Magyarországgal.

– vallotta be Fico.

A miniszterelnök az elrettentésben bízik. A rajkai határátkelőre egy vízágyút is beállítottak, de a bevándorlók egyelőre nem érkeztek meg.

– mondta Fico.

Forrás: Index, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rettegek a diktatúrától! - Az Öreg vendége Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke

Ps TV 2025 május 29.
Nem akárki mondja. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, aki súlyosabbnak ítéli meg a helyzetet, mint ami a szovjet megszállás alatt volt, azaz Magyar Péter színre lépése az 1930-as évek németországi nácizmusának korszakát idézi. Szerinte a Tisza Párt elnökének folyamatos agresszív, durva fenyegetőzése, megfélemlítése nemcsak az embereket érinti, hanem az állami alkalmazottakat – rendőröket, ügyészeket, bírókat, politikusokat, jobboldali országgyűlési képviselőket stb. – akik végzik törvényesen a munkájukat.

Megakadályozhatta volna Horthy a magyarországi holokausztot? – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2023 május 15.
Akik a magyarság önbecsülésébe akarnak gázolni, rendszeresen próbálják kollektíven ránk sütni a bűnös nemzet bélyegét a magyarországi holokausztért. A kényszerpályán sodródó, függetlenségét elvesztett, megszállt országunkban azonban senki sem szegülhetett szembe érdemben Hitler és végrehajtói akaratának. Még a gettókba zárt zsidóság hétköznapi életét megszervező zsidó tanácsokat is felhasználták a holokauszt véghezviteléhez, ők is ki voltak szolgáltatva a nácik kénye-kedvének és megdöbbentően pitiáner követelőzéseinek. A holokausztban részt vevő, kis létszámú magyar tettestárs mellett azonban nagyon sokan, a saját életük kockáztatása árán mentették az üldözött zsidókat, és az országban tapintható volt a németellenes hangulat. Hogy zajlott 1944 Magyarországán a náci népirtás, milyen belső törésvonalak osztották meg magát a zsidóságot is, és hogyan próbálta Horthy megmenteni a budapesti zsidókat? A Honi felderítésben Veszprémy László Bernát mutatta be az eddig jobbára ismeretlen részleteket a legújabb történettudományi eredményei alapján.