Pesti Srácok

Márki-Zay megint előbb beszélt, mint gondolkodott – Azt kérte számon Szijjártón, amit a külügy már régen megtett

Márki-Zay megint előbb beszélt, mint gondolkodott – Azt kérte számon Szijjártón, amit a külügy már régen megtett

Márki-Zay Péter megint tátott szájjal vonult abba a bizonyos erdőbe. A baloldal volt miniszterelnök-jelöltje ugyanis úgy érezte, hogy most aztán jól számon kérheti Szijjártó Pétert az Izraelben rekedt magyarok kimenekítése kapcsán, azonban tette ezt éppen akkor, amikor a külügy bejelentette, hogy több mint kétszáz magyart már ki is menekítettek a konfliktus-övezetből. A hozzászólók helyre is tették a bukott politikust. Ilyen az, amikor valaki előbb posztol és utána gondolkozik.

Azonnal haza kell hozni az Izraelben ragadt magyarokat! Hol van most az a katonai gép, amit Orbán Viktor és Szijjártó Péter előszeretettel használ? Nem a szavak ideje van itt most, Külügyminiszter úr! – írta nagy dirrel-durral közösségi oldalán Márki-Zay Péter. A bejegyzéssel azonnal méretes pofonba is szaladt, hiszen, mint kiderült, a külügy éppen a munkáját végezte és biztosította a magyarok kimenekítését. Igen, ilyen az, amikor valaki tudja, hogy nem a szavak, hanem a tettek ideje van itt.

És miközben MZP hőzöngött, addig a Szijjártó Péter vezette tárca biztosította honfitársaink hazatérését. Erről mi ITT számoltunk be, a kommentelők pedig a bukott miniszterelnök-jelölt bejegyzése alatt hívták fel a fáziskiesésben szenvedő politikus figyelmét a tényekre:

PestiSracok facebook image

A hozzászólók többsége arra hívta fel a figyelmet, hogy mekkora késésben van a polgármester.

Mások a bukott politikus fölösleges hergelésén akadtak ki. Mindenesetre azért mi is adnánk egy jó tanácsot a baloldal kései hősének: előbb nézzen utána a dolgoknak, mielőtt a kormány ellen akar hergelni.

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!