Pesti Srácok

Meglepő felmérési eredmény: a belgák csupán harmada támogatja a kannabisz legalizálását

Meglepő felmérési eredmény: a belgák csupán harmada támogatja a kannabisz legalizálását

A belgák alig több mint egyharmada támogatja a kannabisz legalizálását - derült ki a Le Soir című belga napilap kedden nyilvánosságra hozott friss felmérési eredményéből. A felmérés, amelynek keretében 2500 felnőttet kérdeztek meg, azt az eredményt hozta, hogy a válaszadók 48 százaléka ellenzi a kannabisztermesztés és -fogyasztás dekriminalizációját, míg a megkérdezettek 17 százaléka bizonytalan ebben a kérdésben.

Az eredmények különbséget mutatnak az ország északi és déli része között: míg a franciaajkú vallon válaszadók 40 és a brüsszeli lakosok 45 százaléka támogatja a kannabisz legalizálását, addig a hollandajkú flamandoknak csak 31 százaléka véli ezt helyesnek. A felmérésből kiderül az is, hogy a baloldali és a zöld politikai pártokat támogatók jobban hajlanak a legalizációra, mint a jobboldali válaszadók.

A 18 és 34 év közötti válaszadók körében volt a legnagyobb - 41 százalékos - a kannabisz engedélyezésének támogatása.

A kannabisz termesztése vagy birtoklása jelenleg pénzbírsággal vagy börtönnel büntetendő bűncselekmény Belgiumban, azonban ennek a bűntettnek "alacsony a büntetőjogi prioritása", különösen olyan esetekben, ha 3 grammnál kevesebbről van szó, és fogyasztása rekreációs céllal történik.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Alexander Becher

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!