Pesti Srácok

Metropol: Brutális áremeléssel űzi el Gyurcsány embere az árusokat a piacról

Metropol: Brutális áremeléssel űzi el Gyurcsány embere az árusokat a piacról

Megengedhetetlen, hogy a fővárosi és a kerületi vezetés tehetségtelensége és kapzsisága miatt újra az Óbudán élők járjanak rosszul – mondta a Metropolnak Gyepes Ádám, Óbuda fideszes képviselője. A képviselő a fővárosi kerület legutóbbi testületi ülésén a Kórház utcai piac bérlőinek elviselhetetlen mértékű díjemeléséről kérdezte Kiss László Gyurcsány-párti polgármestert.

A baloldali kerületi vezető kijelentette, hogy bár polgármesterként tagja a Fővárosi Közgyűlésnek, nem feladata és nem is képes befolyásolni a főváros Óbudát érintő döntéseit, pedig éppen a DK adja a Karácsony határozataihoz elengedhetetlen többséget. Ez alapján úgy tűnik, hogy Gyurcsányék mozgatják Karácsonyt, nem a főpolgármester a bukott miniszterelnök pártját. Gyepes Ádám szerint világossá vált, hogy nemcsak a Kisstől megszokott hozzá nem értés miatt, hanem szándékosan nem képviseli a kerületben élők érdekeit.

– hangsúlyozta Gyepes Ádám. Az óbudai fideszes politikus emlékeztetett: Kiss sok más esetben sem képviselte a Fővárosi Közgyűlésben az óbudaiak érdekeit, és megtörtént az is, hogy kárt okozott nekik.

PestiSracok facebook image

– idézte fel a képviselő. Emellett Gyepes Ádám kitért a Mocsáros-dűlő eladási kísérletére, a kezeletlen hajléktalanproblémára, továbbá a Római-parti strand ügyére, amikor idén nyáron öt alkalommal került fekáliás szennyvíz a Duna strandszakaszához, amiről Kiss László elmulasztotta a fürdőzők tájékoztatását, és csak az esőzésekre hivatkozva zárták le a partszakaszt a fürdőzni kívánók elől.

– fogalmazott a helyi képviselő.

Forrás: Metropol; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!