Pesti Srácok

Rálőtt a rendőrség egy merénylettel fenyegetőző nőre Párizsban

Rálőtt a rendőrség egy merénylettel fenyegetőző nőre Párizsban

Rálőtt a francia rendőrség egy nőre kedd délelőtt a párizsi metróban, aki szemtanúk szerint terrortámadással fenyegetőzött és azt kiáltotta, hogy Allah akbar - közölték rendőrségi források.

A rendőrök az utasok riasztása nyomán léptek fel a testét teljesen elfedő muzulmán öltözéket, abaját viselő nővel szemben, aki azzal fenyegetődzött, hogy robbanóeszköz van nála. A rendőrök a Francois Mitterrand Nemzeti Könyvtár megállójában félreállították a nőt, miközben kiürítették a megállót.

Miután a nő ellenállt a hatósági intézkedésnek, és azzal fenyegetőzött, hogy "mindent felrobbant", a testi épségüket féltő rendőrök hasba lőtték. A nőt életveszélyes állapotban kórházba szállították - jelezte a párizsi ügyészség, amely arról is tájékoztatott, hogy sem a nőnél, sem az átvizsgált metrómegállóban nem találtak robbanóeszközt.

Forrás, fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.