Pesti Srácok

Szili Katalin: amit a kormány a nemzetpolitika terén létrehozott, soha, senki nem fogja tudni széttörni

null

Minden magyar számít és fontos, bárhol is él, minden magyar számíthat az anyaországra – hangsúlyozta Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó szombaton, Berekfürdőn. Szili Katalin a Vasárnapi Iskola Alapítvány éves összejövetelén a nemzetpolitika aktuális kérdéseiről szólva azt mondta: el kell fogadni olyan alapelveket, amelyek a magyarság megmaradását szolgálják és fontosak a jövőt tekintve.

– tette hozzá, megjegyezve, hogy ezt a célt szolgálják a gazdasági támogatások is. A harmadik ilyen alapelv szerinte, hogy a magyar "világnemzet" lett, a magyar közösségek a világ minden részén megtalálhatók. A Kárpát-Medencei Magyar Képviselők Fóruma, a Magyar Állandó Értekezlet, a Magyar Diaszpóra Tanács olyan intézményrendszert alkot, amely segítette egy nemzetstratégia kidolgozását, olyanét, amely hosszú távon nemcsak a megmaradásunkat, hanem a gyarapodásunkat is biztosítja. Szili Katalin elmondta, hogy Észak-Amerikában mintegy 1,5 millió magyar él, de Dél-Amerikában is megtalálhatók a magyar közösségek, amelyek szervezettek. Külön szólt arról, hogy a 2012 óta hatályos Alaptörvény kimondja: a Magyarországon élő nemzeti közösségek államalkotó tényezők.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Utolsó alapelvként említette, hogy Magyarország, a magyar kormány felelősséget visel a határon kívül élő magyarok sorsáért. Emlékeztetett: az előző, 1949-es Alkotmányban még az szerepelt, hogy Magyarország felelősséget érez a határon kívül élő magyarság sorsáért.

Kiemelte: amit a magyar kormány az elmúlt tizenhárom évben a nemzetpolitikában tett jogalkotásban, stratégiaalkotásban, gazdasági támogatásokban, mind jól jelzik, hogy sikerült a magyar nemzetet oly mértékben összekovácsolni, amelyet reményei szerint soha senki ebben az életben nem fog tudni széttörni. Felidézte, hogy a 2004. december 5-i népszavazás egy óriási törés volt a nemzetnek, 2009–2010-ig ez a kérdéskör megbénította a kooperációt. Ez volt az az időszak, amikor számos civil szervezet alakult, fogott össze, amelyek megpróbálták helyettesíteni, amit egy kormánynak kellett volna megtennie.

– mondta. Szili Katalin szólt arról, hogy az egyéni jogok mellett a kollektív jogokat is biztosítják Magyarországon. Szerinte nehéz Ukrajna helyzete: az Európai Unióhoz történő csatlakozási kérelmét beadta, de ott is hiányoznak a kollektív jogok.

– fogalmazott.

– hangsúlyozta. Szili Katalin előadásában a 2021–2022-es népszámlálási adatok alapján felsorolta a környező országokban élő magyarok számát, megállapítva, hogy az elmúlt tíz évben, bár különböző mértékben, de mindenhol csökkent ez a szám. Megjegyezte: a Kárpát-medencében élő magyarság nagy része uniós állampolgár, kérdés viszont, hogy az EU hozzáállása milyen a nemzeti kisebbségek kérdéséhez.

– fogalmazott a politikus. Szili Katalin megköszönte a Vasárnapi Iskola Alapítvány önkénteseinek, hogy a Kárpát-medencében, a diaszpórában is tanítanak hétvégéken, olyan szolgálatot vállalnak, amely a nemzetet is erősíti.

– hangsúlyozta.

Az esemény elején felolvasták Fekete Károly püspök levelét, amelyben támogatását fejezte ki és megköszönte a Vasárnapi Iskola Alapítvány önkénteseinek a helytállást.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Nemes János

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.