Pesti Srácok

A TASZ kiáll a palesztinpárti tüntetések mellett, de a nemzeti konzultáció antiszemita

A TASZ kiáll a palesztinpárti tüntetések mellett, de a nemzeti konzultáció antiszemita

Érdekes kettősségre hívta fel a figyelmet legújabb cikkében a Tűzfal Csoport, miszerint miközben a Soros György által támogatott NGO-k Európa és az Egyesült Államok nagyvárosaiban zsidóellenessé fajuló tüntetéseket szerveznek, egy másik alapítványuk, jelesül a TASZ a magyar kormány nemzeti konzultációs plakátkampánya ellen határozottan tiltakoznak annak állítólagos antiszemita jellege miatt.

A Tűzfal Csoport elöljáróban felidézi, a legfrissebb kutatások szerint a palesztinok összesen háromnegyede támogatja a Hamászt, illetve további háromnegyedük (76 százalék) szerint a Hamász pozitív szerepet játszik, míg a palesztinok mindössze 13 százaléka ellenezte a Hamász támadását (Gázában 21 százalék). Ráadásul a Hamász soha nem titkolta törekvéseit valamennyi zsidó kiirtására. Mindezen előzmények után érthetetlen, hogy miért fontos a magyarországi Soros-helyőrségnek, a TASZ-nak, (Társaság a Szabadságjogokért) a palesztinok ügye, miközben 2021-ben ők kapták a legtöbb pénzt a zsidó származását vállaló amerikai machinátortól. Tűzfal Csoport szerint ellentmondásos, hogy

A portál felidézi azt is, Soros az egyik fő támogatója az Izrael-ellenes palesztin szervezeteknek, ahogy a New York Post is lerántotta a leplet 2023. október 28-i cikkében azokról csoportokról, amelyek a Hamász támadásokat támogató Izrael-ellenes amerikai tüntetések mögött állnak, és amelyek több mint 15 millió dollárt kaptak Sorostól az elmúlt hét évben. Az Open Society Foundations nyilvántartása szerint Soros 13,7 millió dollárt adott a Tides Centeren keresztül, amely számos olyan nonprofit szervezetet támogat, amelyek helyeselték a Hamász véres támadásait, miközben azt hangsúlyozták, hogy a palesztinok az igazi áldozatok.

PestiSracok facebook image

Forrás: Tűzfal Csoport; fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!