Pesti Srácok

A terrorszervezetek is ki akarják használni a migrációt

A terrorszervezetek is ki akarják használni a migrációt

A nemrégiben nyilvánosságra hozott titkosszolgálati jelentések egyre aggasztóbb képet festenek az illegális bevándorlás helyzetéről. Amint az a dokumentációkból kitűnik, három nemzetközileg is jólismert terrorszervezet is befolyásszerzésre akarja használni a migrációs válságot.

Néhányan azt gondolhatják, hogy a Közel-Kelet konfliktusai, a terrorizmus tőlünk távoli jelenségek. A helyzet azonban az, hogy az onnan kiinduló migráció ezeket a problémákat Európa területére hozza. A Nemzetbiztonsági Bizottság számára készített titkosszolgálati jelentés szerint három közismert terrorszervezet is felbukkanhat a rajtunk keresztül vezető migrációs útvonalon, ráadásul fenyegető nyilatkozatokat is tettek – írja a Magyar Nemzet.

Az Izraelben nemrég véres terrorcselekmények sorozatát elkövető Hamász vezetője néhány héttel ezelőtt, 2023. október 10-én újabb terrorcselekmények elkövetésére szólította fel híveiket. „A szerb–magyar határtérségben tapasztalható illegális migráció nemzetbiztonsági vetületei” című dokumentum főbb megállapításai között nem kizárólag a Hamász nevű terrorszervezet tűnik fel. A dokumentum megjegyzi, hogy a palesztin felhíváshoz az ISIS és az Al-Kaida, két, szintén régóta jól ismert terrorista csoport is csatlakozott.

Bár hazánkban – több más európai uniós tagállammal szemben – nem él jelentős számú arab diaszpóra, ugyanakkor migrációs tranzitútvonalon fekszünk. A Nemzeti Információs Központ ezért is állapítja meg, hogy belbiztonsági tekintetben – az Izrael és a Hamász közötti háború hatásaként – fokozott kockázatot jelent a migrációs nyomással arányosan megnőtt terrorkockázat. Az illegális migráció útvonalait – beleértve a Magyarországon áthaladó nyugat-balkánit – terrorista hálózatok használhatják fel.

A magyarországi szolgálatoknál olyan információk is keletkeztek, miszerint van olyan közel-keleti terrorszervezet, amelynek vezetése részéről már felmerült az igény teljes embercsempész-hálózatok megszerzésére, azaz megvásárlására. Így vonnák aztán ellenőrzésük alá az embercsempészetet a déli határainkon. A teljes cikket ITT olvashatja.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.