Pesti Srácok

Borzasztó látvány fogadja azokat, akik a Hamász legvéresebb mészárlásának helyszínére látogatnak

Borzasztó látvány fogadja azokat, akik a Hamász legvéresebb mészárlásának helyszínére látogatnak

Kfar Aza kibucban az október 7-i mészárlás után mintha megállt volna az idő. Az utoljára elfogyasztott édességek csomagolásai az asztal körül hevernek, a félbehagyott könyv érintetlenül fekszik a kanapén, mindenütt nyomot hagyott a halál. A képeken, amelyeket a Magyar Nemzet tett közzé, az is látszik, hol törtek be a szövesdrótot elvágva a terroristák és gyilkolták halomra a civileket.

Egy hónappal ezelőtt az élet teljesen megszűnt az izraeli Kfar Aza kibucban. Október 7-én a Hamász palesztin terrorszervezet fegyveresei sorra mészárolták itt le a családokat, több mint ötven ember esett áldozatul, többeket pedig Gázába hurcoltak. A terroristák nem válogattak, brutális módon végeztek férfiakkal, nőkkel, gyermekekkel, csecsemőkkel és az idősekkel is. A túlélők pedig, amint tudták, elhagyták a települést, és azóta sem tértek vissza.

Még mindig sokkoló látvány fogadja az újságírókat a mészárlás helyszínén. A lakások arról árulkodnak, hogy a családok egyik percben még mindennapi életüket élték, a másik percben pedig a gyilkos terroristák áldozataivá váltak. A támadók akkora pusztítást végeztek, hogy az épületek felismerhetetlenné váltak: minden otthonban nyomot hagytak a terroristák géppuska- és gránátpusztításai a falakon, némelyik a tűztől teljesen feketévé vált. Máshol vér borítja az ajtókat és a bútorokat.

Kfar Azában már nem él senki, az egykor virágzó kibucot most izraeli katonák lepik el. Megmutatják, hogy a Hamász-terroristák pontosan hol törtek be: egy szögesdróttal felszerelt kapun keresztül érkeztek motorokon, amelyen átjutva már semmi sem állította meg őket, hogy lemészárolják a védtelen civileket. A feltört kapunál állva jól látszanak a Gázai övezet csupán néhány kilométerre fekvő, nem is olyan távoli első épületei...

PestiSracok facebook image
Fotó: Csudai Sándor

Miközben bejárjuk a kibuc területét, hol madárcsicsergést lehet hallani, hol az éppen kilőtt rakéta okozta robajtól rezzenünk össze. A Gázai övezetben ugyanis továbbra is véres harcok dúlnak a Hamász és az izraeli védelmi erők között. A palesztinok lakta térségben körülbelül 240 izraeli és külföldi túsz is tartózkodik. Kísérőink a Hamász borzalmas cselekedeteit az Iszlám Államéhoz hasonlítják: a mészárlás során a nőket megerőszakolták, voltak, akiket fejbe lőttek – az elmondás szerint ők voltak a szerencsésebbek –, vagy a fejébe kést szúrtak.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Abir Szultan

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!