Pesti Srácok

Illegális bevándorlók bandája erőszakolt meg egy nőt Stockholmban

Illegális bevándorlók bandája erőszakolt meg egy nőt Stockholmban

Az ügyészség örökre kitoloncolná Svédországból azt a két illegális iraki bevándorlót, akiket egy húszas évei elején járó svéd nő módszeres, csoportos megerőszakolásával vádolnak.

Az Akar Bajorani és Mazin Al-Sharash néven azonosított irakiak szeptember 10-én, egy Stockholm és Mariehamn város között közlekedő kompon követték el a bestiális bűncselekményt. Mindketten alkoholt és kokaint fogyasztottak a fedélzeten, majd amikor kellően jó hangulatba kerültek, egy véletlenszerűen kiválasztott lányt berángattak a folyosóról a kabinjukba – írja a Ripost. A vádirat szerint az áldozatot többször arcon és gyomorszájon ütötték, kitépték a haját, valamint leköpték és levizelték. Ezt követően mindketten megerőszakolták, majd felhelyeztek a nemi szervébe egy sörös dobozt. Miután az irakiak "végeztek", a nőt egyszerűen kitették a kabinból, és mintha mi sem történt volna, folytatták az italozást.

A kompot üzemeltető cég szóvivője elmondta, hogy a bűncselekményt az áldozat jelentette a hajó személyzetének, így amikor kikötöttek Stockholmban, a két irakit azonnal őrizetbe vette a rendőrség. Az ügyész szerint az elkövetők kihasználták, hogy az áldozat különösen kiszolgáltatott helyzetben volt "a súlyos félelem miatt, valamint azért, mert szűk helyre volt bezárva, ahonnét esélye sem volt elmenekülni". A vádlottak iraki állampolgárok; egyikük 2008-ban, Iránon, másikuk 2018 júniusában, a balkáni migrációs útvonalon keresztül jutott el Svédországba. A nemi erőszak mellett kábítószerrel való visszaéléssel vádolják őket. Az ügyben eljáró kerületi ügyész "különösen kegyetlennek" minősítette a nemi erőszakot, és azt kérte a bíróságtól, hogy örökre toloncolják ki az országból a vádlottakat.

Forrás: Ripost; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!