Pesti Srácok

Karácsony Gergely pénzhordó embere, Perjés Gábor nem tagadja, hogy nála is volt házkutatás (VIDEÓ!)

Karácsony Gergely pénzhordó embere, Perjés Gábor nem tagadja, hogy nála is volt házkutatás (VIDEÓ!)

Még november 9-én a 99 Mozgalom bűnügyeivel kapcsolatban Karácsony Gergely jogi főtanácsadójának, Tordai Csabának az ügyvédi irodájában tartott házkutatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, most pedig a Magyar Nemzet információi szerint Perjés Gábornál, a főpolgármester pénzhordó emberénél is tartottak házkutatást a hatóságok, amit a riporter kérdésre nem is tagadott Perjés, azonban hallgatásba menekült, ahogy mindenki, akit az üggyel kapcsolatban keres a média.

Heiter Dávidnak, a Magyar Nemzet riporterének ma sikerült az otthonánál megszólaltatnia Perjés Gábort, akinél információik szerint házkutatást tartott a 99 Mozgalom zavaros finanszírozása ügyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Perjéstől a riporter többek között azt szerette volna megtudni, hogy milyen iratokat és dokumentumokat foglaltak le a nyomozók, de a Párbeszéd politikusa egyetlen kérdésre sem válaszolt. A főpolgármester pénzhordó embere ugyanakkor nem cáfolta a házkutatás tényét és ügyvédjéhez irányította a Magyar Nemzet munkatársát.

Az, hogy Perjésnél megjelent az adóhatóság, azért sem meglepő, mert lakcímére jegyezték be a 99 Mozgalmat, illetve ő volt az, aki félmilliárdnyi „mikroadományt” készpénzben befizetett az egyesület számlájára. A lap kereste az adóhatóságot és a nyomozást felügyelő ügyészséget is.

PestiSracok facebook image

Megjegyzendő, hogy november 9-én ugyanebben az ügyben Karácsony Gergely jogi főtanácsadója, Tordai Csaba ügyvédi irodájában is házkutatást tartott a NAV, ahol okirat-hamisítás bűncselekményét alátámasztó bizonyítékokat foglaltak le egy ügyész jelenlétében, amiről itt írtunk bővebben.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: videókivágás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!