Pesti Srácok

Karácsony: kizártnak tartom, hogy az ellenzék ne nyerne Budapesten (VIDEÓ)

Karácsony és az ellenzék akkor is nyerne a fővárosban, ha csak közepes teljesítményt nyújtott volna az elmúlt időszakban – többek közt erről beszélt a főpolgármester a Szabad Európának adott nagyinterjúban. Karácsony Gergely kizártnak tartja, hogy ne az ellenzék vezesse tovább Budapestet és legtöbb kerületét, sőt, arról is beszélt: november végére a pártok megállapodnak majd a közös jelöltekben is.

Több mint egy órás nagyinterjúban fejtegette Karácsony Gergely főpolgármester az ellenzéki esélyeket a 2024-es önkormányzati választásokon. A főpolgármester többek közt arról beszélt: pusztán néhány kerületben vannak vitás kérdések az ellenzék polgármesterjelöltjének személyét illetően, ugyanakkor véleménye szerint már a kampányok kezdetének közelsége miatt is szorítja az idő az ellenzéket, ezért november végére várhatóan mindenhol megállapodnak majd. Karácsony Gergely bár korábban az előválasztás nagy propagálója volt az ellenzéki térfélen, most úgy nyilatkozott: keserű tapasztalatokkal járt az előválasztás, ezért szerinte most nem él ezzel a lehetőséggel a baloldal. Mint megjegyezte, vélhetően ugyanezen tapasztalatok miatt sincs közös tárgyalóasztala az ellenzéknek, bár hozzátette: nem tudja, hogy a baloldali pártok tárgyalnak-e külön egymással. Karácsony Gergely arról is beszélt: szerinte nem azzal hibázott a jobboldal, hogy Tarlós Istvánnak nem volt Facebook-oldala, vagy ne lenne megfelelő utódja, hanem azzal, hogy alapvetően szembehelyezkedett a fővárossal. Mint kiemelte,

Úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

A főpolgármester szerint a közgyűlési többség is könnyen meglesz az ellenzéknek a fővárosban; szerinte nemcsak azokban a kerületekben fog nyerni az ellenzék, ahol 2019-ben, de újabbakat is elhódítanak majd a jobboldaltól.

Forrás: Szabad Európa/youtube.com, Telex; Vezetőkép: Szabad Európa/youtube.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!