Pesti Srácok

Zaharova: kérdéseket vet fel a Gázai övezet elleni atomcsapás lehetőségéről szóló izraeli kijelentés

Zaharova: kérdéseket vet fel a Gázai övezet elleni atomcsapás lehetőségéről szóló izraeli kijelentés

Kérdéseket vet fel a Gázai övezet elleni atomcsapás lehetőségéről szóló izraeli nyilatkozat – jelentette ki kedden az orosz külügyi szóvivő, aki szerint az is kérdés, hogy Izrael rendelkezik-e atomfegyverekkel. Marija Zaharova erről a Szolovjov Live TV-csatorna műsorában beszélt.

November 5-én a Kol-Barama izraeli rádió egyik műsorvezetőjének kérdésére, miszerint nem kellene-e atombombát dobni a Gázai övezetre, Amiháj Elijáhú izraeli örökségvédelmi miniszter, a jobboldali Zsidó Erő politikusa azt válaszolta: "ez is egy lehetőség". A tárcavezető, aki nem tagja a hadműveleteket irányító biztonsági kabinetnek, később így magyarázkodott:

A miniszter kijelentésétől Benjámín Netanjáhú kormányfő és Joáv Galant védelmi miniszter is elhatárolódott. Netanjáhú felfüggesztette Elijáhú részvételét a kormányüléseken.

PestiSracok facebook image

– mondta Zaharova. Az orosz külügyi szóvivő megjegyezte: az izraeli hatóságok képviselőinek ilyen kijelentései rávilágítanak arra, hogy valójában miért ellenzi Tel-Aviv a közel-keleti atomfegyvermentes övezet létrehozását. Úgy vélekedett, hogy az Egyesült Államok minden lehetséges módon hozzájárult az atomfegyver megjelenéséhez Izraelben, teljes támogatást nyújtva neki ebben a kérdésben.

– zárta szavait az orosz külügyi szóvivő. Elijáhú kijelentését több közel-keleti ország elítélte, köztük Katar, Szaúd-Arábia és Szíria is. A szaúdi külügyminisztérium által kiadott nyilatkozatban megjegyezték: az a tény, hogy nem lehetett "a minisztert azonnal elbocsátani vagy hatáskörét felfüggeszteni, azt mutatja, hogy milyen megvetéssel viszonyul az izraeli kormány minden emberi, erkölcsi, vallási és jogi normához és értékhez".

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Orosz külügyminisztérium

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!