Pesti Srácok

Potápi: 2024 az együttműködő nemzet éve lesz

Potápi: 2024 az együttműködő nemzet éve lesz

2024 az együttműködő nemzet éve lesz – mondta a miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden, a külhoni magyarok kettős állampolgárságáról 19 éve tartott népszavazás évfordulóján az M1 aktuális csatorna műsorában.

Potápi Árpád János rámutatott, hogy az a baloldal, amely a népszavazás előtt "a nemzetrészek közti uszítást végrehajtotta" és akkor a magyar társadalmat "megvezette", ma is a parlamentben ül, képviselői az ellenzék fő erői. Hozzátette: bár ez velünk élő történelem, de mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy "ez az erő még egyszer ne kerüljön hatalomra", mert ugyanazokat a bűnöket elkövetnék. Az államtitkár úgy fogalmazott: "hazaárulás" volt lemondani a magyarság egyharmadáról.

– emlékeztetett.

PestiSracok facebook image

– húzta alá Potápi Árpád János.

– fogalmazott az államtitkár, hozzátéve: azok a magyar emberek, akik a határon túl élnek, nem önszántukból kerültek ilyen helyzetbe.

– hangsúlyozta. Elmondta, hogy az utóbbi időben hálózatokat építenek a média, a vállalkozók, a pedagógusok, az önkormányzatok között és a sportban is.

– fogalmazott. A Magyar Állandó Értekezlet novemberben arról döntött, hogy a következő tematikus év, 2024 az "együttműködő nemzet éve" legyen. Ezzel, mint hangsúlyozta, tovább folytatják azt a "jól kiszámítható" nemzetpolitikát, amely eddig is jellemezte a kormányt.

– hangoztatta.

Az államtitkár a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! műsorában arról beszélt, hogy a baloldal fő erejének nézetei a határon túli magyarságról ugyanazok, mint addig voltak. "Inkább migránsokat telepítenének az országba, csak hogy határon túli magyarságról ne is beszéljünk" – mondta Potápi Árpád János.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kátai Edit

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!