Pesti Srácok

A gyűlölet elleni nyilatkozatot fogadott el az EU, amely nem meri kimondani, hogy a zsidók elleni támadások miatt volt erre szükség

A gyűlölet elleni nyilatkozatot fogadott el az EU, amely nem meri kimondani, hogy a zsidók elleni támadások miatt volt erre szükség

Az Európai Bizottság szerdán hivatalos nyilatkozatot fogadott el, amelyben minden európait arra szólít fel, hogy lépjen fel a gyűlölet ellen, és álljon ki a tolerancia és a kölcsönös tisztelet mellett.

– olvasható a bizottság Brüsszelben kiadott közleményében. A hivatalos nyilatkozat elfogadásával a bizottság megerősíti a különböző szakpolitikák terén tett intézkedéseit, köztük például az egyes vallási célú épületek védelmét szolgáló kiegészítő finanszírozást. A bizottság még idén meghirdeti a PROTECT elnevezésű pályázatot megnövelt költségvetéssel, különös hangsúlyt fektetve a zsidó imahelyek védelmére. Az online fenyegetések elleni védelem érdekében a testület bejelentette: szorgalmazni fogja, hogy 2024 februárja előtt véglegesítsék az illegális online gyűlöletbeszéddel szembeni fellépésről szóló megerősített magatartási kódexet. Megerősíti továbbá az együttműködést a civil szervezetekkel, szakértőkkel és a hatóságokkal az online gyűlöletbeszéd felderítése érdekében.

Az Európai Bizottság arról is döntött, hogy az antiszemitizmus, muszlimellenesség, rasszizmus elleni küzdelemmel foglalkozó megbízottakat nevez ki, akiknek az lesz a küldetésük, hogy elmélyítsék a szakpolitikai koordinációt. A brüsszeli testület emellett támogatni fogja az újságíróknak szóló, a médiaszabványok betartásával és a gyűlöletbeszéd felismerésével kapcsolatos képzéseket, és a befogadást, valamint a sokszínűséget célzó új projekteket indít az oktatásban, a kultúrában és a sportban. Fokozni kívánja Brüsszel a tényellenőrzők támogatását is az EU-n belül és az arab nyelvű világban. A jövő év elején a bizottság magas szintű gyűlöletellenes konferenciát szervez. Ezt európai megbékélési párbeszédek követik majd, amelyek keretében az EU polgárai, különösen a fiatalok döntéshozókkal, szakértőkkel és a leginkább érintett közösségek tagjaival találkoznak.

PestiSracok facebook image

– áll a sajtóközleményben.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Chicago Sun-Times/Tyler Paciak LaReviere

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.