Pesti Srácok

Fegyelmi eljárásban elmarasztalták V. Naszályi Mártát

Fegyelmi eljárásban elmarasztalták V. Naszályi Mártát

Fegyelmi eljárásban marasztalta el az I. kerület polgármesterét a budavári önkormányzat képviselő-testülete, mert álláspontjuk szerint V. Naszályi Márta súlyosan megszegte a tisztségéből eredő kötelezettségeit – jelentette be Varga Dániel független önkormányzati képviselő szerdán, sajtótájékoztatón, Budapesten.

A kormánypárti többségű képviselő-testület szerdai döntése értelmében V. Naszályi Márta (Momentum–DK–MSZP–Párbeszéd–LMP) illetményét a megbízatásának megszűnéséig – a jövőre esedékes helyhatósági választásokig – húsz százalékkal csökkentették.

– ismertette Varga Dániel. A testület álláspontja szerint

PestiSracok facebook image

Felhívták a figyelmet arra, hogy V. Naszályi Márta "törvényellenes gyakorlata miatt" az önkormányzat felügyeletét ellátó Fővárosi Kormányhivatal már több alkalommal törvényességi felhívást tett a polgármesternek és a kerület jegyzőjének, az emiatt kiszabott bírságok összege már milliós nagyságrendű. A fegyelmi eljárást kezdeményező képviselők harminc kifogásolt esetre hivatkoztak. V. Naszályi Márta részt vett a képviselő-testület szerdai ülésén, de személyesen nem reagált az elhangzottakra, a képviselőkkel ügyvédje tárgyalt.

Karácsony Gergely főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén a napirend előtti felszólalásokat követően szünetet rendelt el, majd több ellenzéki polgármesterrel együtt az I. kerületbe ment, hogy V. Naszályi Mártát a szolidaritásukról biztosítsák. Kovács Péter (Fidesz–KDNP), a XVI. kerület polgármestere a Fidesz fővárosi szervezetének Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban felháborítónak nevezte, hogy Karácsony Gergely főpolgármester a munka helyett a pártpolitikát választotta és faképnél hagyta a Fővárosi Közgyűlést. Hozzátette: a főpolgármesternek fontosabb volt "I. kerületi párttársának az ügyében" a látványos demonstráció, mint a közgyűlés ez évi utolsó ülésén az eltervezett munka folytatása.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!