Pesti Srácok

Gulyás Gergely: Magyarország magyar és európai ország akar maradni

Gulyás Gergely: Magyarország magyar és európai ország akar maradni

Magyarország minden erejével azon dolgozik, hogy megmaradjon magyar és európai országnak, ott, ahol ezer esztendeje van otthon - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Zalaegerszegen.

Gulyás Gergely a zalaegerszegi önkormányzat évzáró rendezvényén azt mondta: 2020 tavasza óta nem tud normális mederbe visszatérni az európai élet. Úgy fogalmazott:

Emlékeztetett arra: Magyarország sokat tesz azért, hogy megmaradjon magyar és európai országnak. Ugyanakkor az adott település vezetőitől - polgármesterektől, országgyűlési képviselőktől, képviselő-testületektől és intézményvezetőktől - függ, milyen életet teremtenek a városokban és a falvakban, mennyire tudják biztosítani a fejlődést - hangsúlyozta a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Pozitív példaként említette Zalaegerszeget, ahol szerinte kiválóan használják fel a lehetőségeket. A városban jól látható a fejlődés, amely Balaicz Zoltán polgármester időszakát jellemzi.

PestiSracok facebook image

-mondta.

-fejtette ki Gulyás Gergely. Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg (Fidesz-KDNP) polgármestere elmondta: a város fejlődése a külső nehézségek ellenére sem állt le.

-jelentette ki a városvezető.

A hagyományok szerint az évzáró rendezvényen adták át a Zalaegerszegért-díjakat. A díjak adományozásról 1993-ban döntött a közgyűlés. Az elmúlt 29 évben 248 magánszemély és 43 szervezet vehette át a díjat. Idén tíz magánszemély tevékenységét ismerték el Zalaegerszeg-díjjal.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!