Pesti Srácok

Hollik István: elkerülhetetlen egy civilizációs ütközet

Hollik István: elkerülhetetlen egy civilizációs ütközet

A geopolitikai folyamatokból azt a tanulságot lehet leszűrni, hogy elkerülhetetlen egy civilizációs ütközet - hangsúlyozta Hollik István KDNP-s országgyűlési képviselő, a Fidesz kommunikációs igazgatója csütörtökön Budapesten, egy pódiumbeszélgetésen.

A Batthyány Lajos Alapítvány és a Szent István Intézet által szervezett, Mi az iszlám és hogyan hat világunkra? című fórumon elmondott köszöntőjében a kormánypárti politikus felidézte egy személyes élményét, abból az időből, amikor tagja volt az Európa Tanács nevű "sóhivatalnak".

Elmondása szerint a tanács egy 2017-es bizottsági ülésén szerepelt a programban egy előterjesztés, melynek témája az volt, hogyan egyeztethető össze a saría az európai jogrendszerrel; egy lengyel képviselővel egyetértettek abban, hogy felesleges ilyen kérdéseket megvitatni.

Hozzátette azonban: érdemes megnézni a mai európai valóságot, ahol az iszlám hátterű bevándorlónépesség robbanásszerűen növekszik, a népességrobbanásban lévő muszlim országokra pedig várhatóan igen súlyos hatással lesz a globális felmelegedés.

PestiSracok facebook image

Ezekből a folyamatokból azt a tanulságot lehet leszűrni: egy civilizációs ütközet egyszerűen elkerülhetetlen,

- közölte Hollik István.

Az európai társadalmaknak meg kell erősíteniük saját maguk értékrendjét, kereszténységüket - figyelmeztetett, hozzátéve: érdemes tisztában lenni azzal is, hogy a másik fél hogyan tekint a világra és "hogyan tekint ránk".

A Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója által vezetett pódiumbeszélgetésen Maróth Miklós klasszika-filológus, orientalista, az MTA rendes tagja, Fischl Vilmos evangélikus lelkész, biztonságpolitikai szakértő, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára, valamint Baranyi Tamás történész, a Magyar Külügyi Intézet stratégiai igazgatója vett részt.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!