Pesti Srácok

Kovács Péter: a fővárosnak most már papírja is van arról, hogy csődben van (Videó)

A fővárosnak most már papírja is van arról, hogy csődben van – emelte ki Kovács Péter, a XVI. kerület polgármestere videóüzenetében. A politikus szerint ezt a papírt úgy hívják fővárosi költségvetés, amit a Gyurcsány-Karácsony koalíció tegnap elfogadott.

– hangsúlyozta Kovács Péter.

– ezt egy nappal ezelőtt mondta Kovács Péter a fővárosi Fidesz Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban. Mint ismert, a Főváros Közgyűlés szerdai ülésén a napirend elfogadása és a napirend előtti vita után Karácsony Gergely főpolgármester szünetet rendelt el, hogy a képviselők átvonulhassanak az I. kerületbe, ahol a kerületi képviselő-testület fegyelmi eljárásban hallgatja meg V. Naszályi Márta (Párbeszéd) polgármestert. A főpolgármester arra hívta fel a képviselőket, álljanak ki V. Naszályi Márta mellett.

PestiSracok facebook image

A fővárosi Fidesz Facebook-oldalán közzétett videóban erre reagálva Kovács Péter polgármester arról beszélt: Karácsony Gergely a munka helyett a pártpolitikát választotta, faképnél hagyta a Fővárosi Közgyűlést és a jelenlévő, a kerületek lakosságát képviselő polgármestereket. Hozzátette: a főpolgármesternek fontosabb volt "I. kerületi párttársának az ügyében a látványos demonstráció", mint az év utolsó közgyűlésén az eltervezett munka folytatása.

jelentette ki korábban is egy videóban Kovács Péter, fővárosi fideszes polgármesterek gyűrűjében.

Forrás: MTI, Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!