Pesti Srácok

Nagy segítség ez minden állampolgárnak - Kanadában mostantól kötelező lesz a tampon a férfi mosdókban is

Nagy segítség ez minden állampolgárnak - Kanadában mostantól kötelező lesz a tampon a férfi mosdókban is

Kanadában mostantól minden szövetségi szinten szabályozott munkáltatónak ingyenes női higiéniai termékeket, például tampont és menstruációs betétet kell tartania minden mosdóban, beleértve a férfi mosdókat is, számol be a FoxNews.

A Justin Trudeau baloldali kormánya által december elején elfogadott szabályozás előírja, hogy a menstruációs termékeknek „minden mellékhelyiségben ott kell lenniük, függetlenül a megjelölt nemektől” – áll a kanadai foglalkoztatási és szociális fejlesztési hivatal honlapján.

– írják. Hozzáteszik: ezeknek a cikkeknek a megléte „jobban védi a menstruáló munkavállalókat, és biztosítja, hogy biztonságban érezzék magukat, ha a nemüknek leginkább megfelelő WC-t használják”.

PestiSracok facebook image

A szabályzat a Canadian Broadcasting Corporation (CBC) szerint minden szövetségi közszolgálati hivatalra, koronavállalatra, bankra, repülőtérre és vasútállomásra vonatkozik, de csak a munkavállalók számára áll nyitva a lehetőség. A munkáltatóknak arról is gondoskodniuk kell, hogy tárolóedények is rendelkezésre álljanak, hogy legyen hová tenni a szennyest.

Bár az új rendszer csak december 15-én lépett hatályba, sok szövetségi szabályozás alá tartozó munkáltató már a határidő lejárta előtti napokban elkezdte a mosdók ingyenes menstruációs termékekkel való felszerelését.

Forrás: Mandiner; Fotó:

MTI/EPA/Filip Singer

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!