Pesti Srácok

Nem mondja meg Őrsi Gergely, mióta ismeri a számlagyár miatt letartoztatott Vig Mórt

Nem mondja meg Őrsi Gergely, mióta ismeri a számlagyár miatt letartoztatott Vig Mórt

Az MSZP-s polgármester tavaly még közösen pózolt az Amnesty-vezér azóta lekapcsolt testvérével – írja a Mandiner, felidézve: még 2022-ben a II. kerület MSZP-s polgármestere együtt mutatta be Vig Mórral, a minap csalási botrányával a hírekbe került exügyvéddel a városrészbe érkező elektromos futárkocsikat.

Mint arról már a sajtó egy része beszámolt, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói hatalmas méreteket öltő számlagyár működtetőjére, egy praxisától eltiltott ügyvédre is lecsaptak a napokban. Róla kiderült: ő nem más, mint Vig Mór, az Amnesty International Magyarország igazgatójának, Vig Dávidnak a testvére. A Mandiner felidézi: a II. kerület polgármestere tavaly még vidáman pózolt az ügyvéddel, ezért a lap tisztázó kérdésekkel fordult az önkormányzathoz. Azt próbálták megtudni, hogy milyen módon választották ki a praxisától eltiltott ügyvéd cégét, volt-e esetleg közbeszerzés, netalántán valaki „ajánlotta” a megállapodást a kerület felé. Arról is érdeklődtek, fizetett-e a városrész a vállalkozásnak, illetve, hogy milyen ismeretség fűzi egymáshoz a cégvezetőt és a polgármestert, és volt-e ennek köze ahhoz, hogy a kerület megállapodást kötött a flottakezelővel.

Részleges válasz az MSZP-s önkormányzattól

A lap azt írja, a hivatalos, ám kissé hiányos válaszból kiderült: a beszámolókban szereplő közös bemutatót követően a flottakezelő végül elállt a lehetőségtől, hogy bizonyos szállítóautók hozzáférjenek a kerületi fenntartású töltőkhöz, így nem volt szükség együttműködési megállapodás megkötésére. Az önkormányzat nem is fizetett semmit a cégnek.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: II. kerületi önkormányzat

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!