Pesti Srácok

Nyitrai Zsolt: Megkapták a 140 ezer új laptopot a diákok és a pedagógusok

Nyitrai Zsolt: Megkapták a 140 ezer új laptopot a diákok és a pedagógusok

Az Orbán Viktor vezette kormány elkötelezett az emberek jólétének biztosítása mellett; a magyar polgároknak nyújtott magas színvonalú szolgáltatások sorába illeszkedik a laptopok kiosztása is a tanulóknak és pedagógusoknak – mondta a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videóban. Nyitrai Zsolt hangsúlyozta: a szolgáltató állam lényege, hogy a döntéseivel támogatást nyújt társadalmi csoportoknak, segít nekik a mindennapokban.

Nyitrai Zsolt ide sorolta a népszámláláskor használt táblagépek átadását iskoláknak, civil szervezeteknek, valamint az Európában egyedülálló Gondosóra programot, amelyben minden 65 év feletti részt vehet. Kiemelte, hogy ugyanígy, segítő szándékkal indult el a cukorbeteg gyermekek nyári táboroztatása is.

Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a videóban utalt rá: "bő egy évtizeddel ezelőtt még évről évre nőttek a tankönyvárak, sokat kellett fizetni a menzáért, és az irodaszereket is maguknak kellett megvenniük a rászoruló családoknak".

PestiSracok facebook image

– hangoztatta. Beszámolt arról, hogy tavaly 120 ezer, idén 140 ezer laptopot adtak át, amelyet 2022-ben "tanárok és diákok vegyesen, most pedig még több évfolyamban a diákok" kapnak azért, hogy a korszerű tudást korszerű eszközökön szerezhessék meg.

Patkó Imre, a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója arról szólt, hogy az intézmény 82 laptoppal gazdagodott, az eszközök egy részét a hetedikes diákok kapják személyes használatra, a másik részét az alsó tagozaton kialakításra váró digitális teremben fogják használni. A videóban szerepel, hogy 2024-ben folytatódik a tanulói notebook-program.

Forrás: MTI, Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!