Pesti Srácok

Ombudsmani elismerésben részesült a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka

null

Justitia Regnorum Fundamentum emlékérmet kapott Tóth Tamás, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka (képünkön) Kozma Ákostól, az alapvető jogok biztosától az emberi jogok napja alkalmából – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága vasárnap.

A díjat a két éve elindult Gyermekotthonok Felújítási Programban részt vállalt tevékenységért vehette át a büntetés-végrehajtási szervezet altábornagya. A fogvatartottak munkájának köszönhetően több gyermekotthon felújítása is befejeződött: 2022-ben a Veszprém–gyulafirátóti Befogadó Gyermekotthon és a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató szentlőrinci lakásotthona szépült meg. A közeljövőben Felsőzsolcán a Szent Benedek Lakásotthon, Balassagyarmaton pedig az Ipolypart Fészek Gyermekotthon újul meg.

Világszerte december 10-én ünneplik az emberi jogok napját.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.