Pesti Srácok

Orosz-algériai flottagyakorlatot tartottak a Földközi-tengeren

Orosz-algériai flottagyakorlatot tartottak a Földközi-tengeren

Közös hadgyakorlatot tartottak az orosz és az algériai haditengerészet hajói a Földközi-tengeren – közölte pénteken az orosz Fekete-tengeri Flotta sajtószolgálata.

A tájékoztatás értelmében a gyakorlat tengeri szakaszát december 6-án és 7-én tartották meg az algériai haditengerészet harci gyakorlóterein. A két ország hadihajói a tengeren zajló törvénytelen cselekmények, köztük a kalózkodás, az illegális teherszállítás és a terrorista tevékenység elleni fellépést, valamint tömegpusztító fegyverek elterjedésének visszaszorítását gyakorolták, e mellett közös keresési és mentési műveletet is végrehajtottak.

Az algériai haditengerészet részéről a gyakorlaton egy fregatt, egy kiképzőhajó, egy tengeri vontató, valamint járőröző repülőgépek, kereső- és mentőhelikopterek csoportja, orosz részről pedig az Admiral Grigorovics fregatt, egy Ka-27PS kutató- és mentőhelikopter és egy ellenőrző csoport vett részt. A gyakorlatozó hajóalakulatot egységes parancsnokság irányította Rebbat Rasid, az algériai haditengerészet ezredese, és Oleg Knyazev, az orosz haditengerészet 1. rangú kapitánya vezetésével.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.