Pesti Srácok

Schmidt Mária: Nyugaton keletinek számítunk, Keleten nyugatinak

null

Mi, magyarok történelmünk okán is egyszerre tartozunk a Kelethez és Nyugathoz, utóbbi azonban még mindig "Isten ostorát", a hódítókat látja bennünk, és legjobb esetben is óvatos bizalmatlansággal tekint hazánkra. Schmidt Mária a Látószög blogon megjelent írásában elemezte a két világ határán eltöltött több mint ezer évünket.

– emlékeztetett a Látószög blogon megjelent írásában Schmidt Mária.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott a Terror Háza Múzeum igazgatója. Hozzátette, hogy Keletről, az őshazából hoztuk magunkkal nyelvünket, amelynek felépítése, szerkezete és szókincse egyaránt ellenáll a sémákban gondolkodásnak. A magyar szavak majdnem a tulajdonnév egyértelműségével nevezik meg tárgyukat.

– írja Schmidt Mária.

A teljes esszét ITT olvashatják.

Forrás: Látószög; Fotó: Wikipédia

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.