Pesti Srácok

Véres karácsonyra figyelmeztet az uniós biztos

Véres karácsonyra figyelmeztet az uniós biztos

Az EU-ban karácsony előtt „óriási a terrortámadások kockázata” – figyelmeztetett kedden Ylva Johansson belügyi biztos, aki a fenyegetést a Közel-Keleten zajló háborúval hozta összefüggésbe – írta meg a Politico.

– mondta újságíróknak a Bel- és Igazságügyi Tanács ülésének kezdete előtt. Johansson megjegyzéseit a múlt hétvégi, a párizsi Eiffel-torony közelében elkövetett támadást követően tette, amelynek során egy német férfit megölt, másokat pedig megsebesített egy férfi, aki hűséget fogadott az Iszlám Állam csoportnak.

PestiSracok facebook image

– mondta Johansson. Októberben egy francia tanárt halálra késeltek egy arras-i iskolában elkövetett támadásban, amelyet a francia hatóságok terrorista incidensként kezeltek. November végén a német belügyi kémügynökség is azt mondta, hogy az Izrael és a Hamász közötti háború miatt megnőtt a radikalizálódott iszlamisták Németországon belüli támadásainak kockázata.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!