Pesti Srácok

A régió egyik legnagyobb aranykészletével bír a magyar jegybank

A régió egyik legnagyobb aranykészletével bír a magyar jegybank

A magyar aranykészlet 2018-ban a korábbi érték tízszeresére ugrott, majd 2021-ben megháromszorozódott. Ezzel a világranglistán a 39. helyet tudhatjuk magunkénak.

Az Arany Világtanács (World Gold Council – WGC) friss tájékoztatása alapján a valaha kibányászott arany nagyjából ötöde lehetett a jegybankok kezében tavaly szeptemberben. Az Egyesült Államok rendelkezett a világ legnagyobb aranytartalékával, összesen 8133 tonnával. Mögöttük Németország állt a második helyen 3352,6 tonnával, illetve Olaszország a harmadikon 2451,8 tonnával. A sorban utánuk Franciaország (2436,9 tonna), Oroszország (2332,7 tonna), Kína (2191,5 tonna), Svájc (1040 tonna) és Japán (846) következett. A listán Magyarország a 39. helyen szerepel 94,5 tonna aranytartalékkal – írja a Forbes. A Kelet-Európát, a Balkánt és Közép-Európát magában foglaló régióban Oroszország, Törökország (479 tonna), Lengyelország (333,7 tonna), Ausztria (280 tonna), Görögország (114,3 tonna) és Románia (103,6 tonna) áll előttünk a sorban. A magyar aranykészlet az utóbbi években nőtt óriásit: 2018-ban a korábbi érték tízszeresére, 31,5 tonnára ugrott, majd pedig ez a mennyiség 2021-ben megháromszorozódott.

Forrás: Forbes; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.