Pesti Srácok

Giorgia Meloni felfüggesztette a szilveszteri partin pisztollyal megjelenő képviselő párttagságát

Giorgia Meloni felfüggesztette a szilveszteri partin pisztollyal megjelenő képviselő párttagságát

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy felfüggesztették pártja, az Olasz Testvérek egyik képviselőjének párttagságát, aki pisztollyal jelent meg egy szilveszteri partin, ahol a fegyver elsült és az egyik vendég megsérült.

– közölte a jobboldali kormányfő sajtótájékoztatóján. A történtek után a 38 éves képviselő beismerte, hogy egy 22-es kaliberű kis pisztollyal jelent meg a Torinótól 70 kilométerre lévő Rosazza egyik kulturális egyesületének helyiségeiben tartott szilveszteri partin. Tisztázatlan körülmények között elsült a pisztoly, és megsebesített a lábán egy 31 éves férfit. A képviselő azt mondta, hogy véletlenül sült el a jogosan a birtokában lévő pisztoly, de nem ő lőtt. Giorgia Meloni felelőtlennek nevezte a fegyvert viselő képviselőt, és kijelentette: ez méltatlan "egy olaszhoz általában, még inkább egy parlamenti képviselőhöz és legfőképpen az Olasz Testvérek parlamenti képviselőjéhez". Az ügyészség vizsgálatot indított testi sértés címén az ügyben.

Olaszországban a fegyvertartás szigorúan fegyverviselési engedélyhez kötött. A vadász-, illetve sportfegyverek kizárólag vadászaton, illetve a lőtéren használhatók, egyedül a személyi védelem céljából kiadott engedéllyel viheti a tulajdonos mindenhová magával a fegyverét.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!