Pesti Srácok

Győri Enikő: biztosítanunk kell az európai gazdaság fenntartható növekedését

Győri Enikő: biztosítanunk kell az európai gazdaság fenntartható növekedését

Az Európai Parlament Gazdasági Bizottsága tegnap megvitatta az európai szemeszterről szóló jelentését. Az uniós gazdaságpolitikákat koordináló gyakorlat célja, hogy a tagállamokat felelősebb gazdálkodásra bírja, így biztosítva a fenntartható növekedést. Győri Enikő fideszes EP-képviselő felszólalásában elmondta: “Aggasztó, hogy az európai gazdaság növekedése lassul. Ahol hozzá is jutottak a koronavírus utáni helyreállítást szolgáló eszközhöz (RRF) nem hozott számottevő eredményt, sőt még több bürokráciát teremtett. Hozzátette, fontos, hogy a gazdasági kormányzási szabályok reformja a keret egyszerűsítéséhez vezessen, méghozzá objektív kritériumok alapján. Továbbá nagyobb teret kellene adnia az országokra szabott megközelítésnek és a nemzeti felelősségvállalásnak.”

Kiemelte: "A szemeszter túlterhelése baloldali ideológiákkal nem gazdasági természetű vitákhoz vezet. Ragaszkodnunk kell az eredeti célkitűzéshez, az államháztartás fenntarthatóságához. Meg kell akadályozni, hogy Brüsszel visszaéljen a hatalmával, ezért az országspecifikus ajánlásoknak tiszteletben kell tartaniuk az uniós hatásköröket. A kettős mércét is el kell kerülni, a Bizottságnak biztosítania kell a tagállamok közti egyenlő bánásmódot."

Győri Enikő figyelmeztetett: az RRF egy egyszeri helyzetre reagált, így nem alakítható át a gazdasági koordinációért felelős állandó keretrendszerré. Végül emlékeztetett, hogy a Parlamentnek is tiszteletben kell tartania a játékszabályokat: "A politikai testületnek a saját hatáskörén belül kell maradnia. Elfogadhatatlan, hogy a Szerződéseken túlterjeszkedve egyre nagyobb befolyást követel magának a gazdasági koordináció folyamataiba."

Fotó: Facebook/Győri Enikő

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!