Pesti Srácok

Karácsony Gergely sikerként könyveli el az autósok kiszorítását a városból

null

Az európai nagyvárosok közül – Béccsel holtversenyben – Budapesten csökkentek leginkább a torlódások az előző évhez képest- örömködik Karácsony Gergely a közösségi oldalán. Tény, hogy a főpolgármester mindent megtett annak érdekében, hogy az autózás Budapesten bosszúságot okozzon, hiszen felemelte a parkolási díjakat, parkolókat szüntetett meg, lezárta az autós forgalom elől a Lánchidat, sávokat vett el és még sorolhatnánk. Most pedig nagyon örül, hogy bár mindenki dühös és elégedetlen, a statisztika alátámasztja, hogy eredményes volt az irtás.

Senki nem tagadja, mindig is voltak dugók a fővárosban, de ami az elmúlt lassan öt évben megy, az már embertelen. Nemcsak azért megy lassan a haladás, mert sok az autós, hanem azért is, mert az utakat egyszerre kezdi el felújítani a "nagyvad", de ha ez nem lenne elég, lecsíp az autósoktól egy sávot a bicikliseknek, buszoknak (majd ő maga is a buszsávban szabálytalankodik, hogy haladni tudjon). A parkolási díjakat megemelte és olyan helyeken is fizetőssé tették, ahol eddig nem kellett fizetni. A Lánchidat az autós forgalom elől elzárta és a rakpartot is időnként átadja a gyalogosoknak.

A szisztematikus autósirtás tehát évek óta megy, nem csoda, hogy sokan letették az autót, amihez az energiaválság okozta emelkedő üzemanyagárak is hozzájárulnak. Karácsony pedig büszke, mert a kutatás szerint

PestiSracok facebook image

Majd hozzáteszi:

A tömegközlekedésről csak annyit, hogy időnként közegészségügyi botrány, amit az ember megél rajtuk, de ha erős a gyomra jobb, ha fogja a pénztárcáját, mert gyorsan lába kélhet. A balhék mindennaposak, a hajléktalanok sokszor összekeverik a buszt, villamost a szállókkal, ami felett szemet hunynak a BKV dolgozók. Így aztán, ha nem repkednek a mínuszok, marad a bicikli, roller és az ember végtagja. Mindeközben 2024-et írunk.

Forrás: Facebook, fotó: MTI