Pesti Srácok

Megint hisztiznek a románok, mert Novák Katalin kiállt az erdélyi magyarok mellett

Megint hisztiznek a románok, mert Novák Katalin kiállt az erdélyi magyarok mellett

Román szomszédaink megint örjöngésbe kezdtek, kiakadtak ugyanis Orbán Viktorra és Novák Katalinra. Az ok? Mindössze annyi, hogy a miniszterelnök és a kormányfő kiállt erdélyi testvéreink mellett.

„Oknyomozó” cikkben visítozott Novák Katalin köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök erdélyi látogatásaival kapcsolatban az Evenimentul Zilei. A román lap a Gazeta de Cluj főszerkesztőjének véleményét is idézte, miszerint „Novák Katalin úgy viselkedik, mintha Erdély Magyarország része lenne” (még egy ok, amiért szerethetjük az államfőt – a szerk.).

A portál szerint a politikai vezetők ezekkel az utakkal akarják kifejezni szolidaritásukat a Romániában élő magyarokkal, és arra is emlékeztet a szerző, hogy Orbán Viktor korábban azt mondta, a székelyek soha nem tűnnek el, és Magyarország is fennmarad független nemzetként. Liviu Man főszerkesztő azt is közölte, hogy Novák Katalin a román állammal is dacol; azt mutatja utazásaival, hogy akkor jön és megy, amikor akar, nem törődik a diplomáciai protokollal, és magánlátogatásnak nyilvánítja ezeket a programokat – írja a Mandiner.

Nem ez az első eset, hogy teljesen kikészültek a románok, amiért Novák Katalin a csíki szurkolók között skandálta Brassóban, hogy „ria, ria, Hungária”. Az összeállításban idézik Tudor Pacuraru nyugalmazott hírszerző ezredest, aki arról beszélt, hogy nem önmagukban a látogatások problémásak, hanem az, hogy a magyar államfő és a miniszterelnök mindegyik útját provokatív, nacionalista–soviniszta, sőt, revansista gesztusok kifejezésére használják. Úgy véli, ezek politikai hasznot hoznak számukra Magyarországon.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.