Pesti Srácok

Zsigmond Barna Pál: mi a tiszteleten és szuverenitáson alapuló európai együttműködésben hiszünk

null

Mi a tiszteleten és szuverenitáson alapuló európai együttműködésben hiszünk – írta szerda reggeli Facebook-bejegyzésében Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára.

Rámutatott: nagy politikai felfordulást keltett Brüsszelben, hogy Charles Michel, az Európai Tanács elnöke európai parlamenti képviselőnek indul, így ideiglenesen akár az ebben a körben legtapasztaltabb Orbán Viktor miniszterelnök is lehetne az állam- és kormányfőkből álló testület elnöke. Kifejtette: a baloldal fél attól, hogy az elmúlt időszak válságainak rossz brüsszeli kezelése miatt szerte Európában a tagállami és európai parlamenti választásokon számos esetben jobboldali győzelem várható. Hozzátette: a jobboldal megerősödése nem meglepő, ugyanis az emberek egyértelmű üzenetet küldhetnek Brüsszelnek: "nem kérnek azokból a hibákból, amelyeket a túlterjeszkedő hatalom és bürokrácia az elmúlt években elkövetett".

– vélekedett. Az államtitkár rámutatott, hogy a magyarellenes Gwendoline Delbos-Corfield szerint kudarc lenne, ha normálisként tekintetének a magyar elnökségre, és felszólította a jelenlegi belga elnökséget, hogy folytassák a jogállamisági eljárást hazánk ellen. Ehhez kapcsolódóan felidézte azt is, hogy Petri Sarvamaa finn képviselő egyenesen a magyar szavazati jog megvonását kezdeményezi.

PestiSracok facebook image

– közölte Zsigmond Barna Pál.

– szögezte le.

– jelentette ki, majd emlékeztetett: a szuverenitásunk védelméről szóló nemzeti konzultáció során a magyar emberek elmondhatják véleményüket a legfontosabb, Európa és benne Magyarország jövőjét meghatározó sorskérdésekről. Ugyanakkor leszögezte: a kormány a nemzeti konzultációban megjelenő magyar álláspontot fogja képviselni a brüsszeli fórumokon.

– írta. Véleménye szerint lesznek viták, mert "nem hisznek a diktátumokban, a leckéztetésben", és elutasítják "a tagállami érdekek megkerülésének eddigi gyakorlatát".

– fogalmazott. Ugyanakkor előrebocsátotta: "a magyar elnökség során professzionális munka következik". A céljuk az – tette hozzá a Facebook-bejegyzése végén Zsigmond Barna Pál –, hogy minél jobban hozzájáruljunk Európa versenyképességének helyreállításához és egy nemzetállami együttműködésen alapuló, erős Európa visszaépítéséhez.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.