Pesti Srácok

Olaf Scholz: a német kormány megvédi külföldi származású állampolgárait

Olaf Scholz: a német kormány megvédi külföldi származású állampolgárait

A német kormány az ország minden állampolgára mellett kiáll, függetlenül származásától és bőrszínétől - írta Olaf Scholz német kancellár az X közösségi portálon csütörtökön, miután az országban jelentős felháborodást váltott ki egy politikusok részvételével tartott találkozó, amelyen a német állampolgársággal már rendelkező, de társadalmi beilleszkedésre képtelennek gondolt bevándorlók kitelepítéséről is szó volt.

A kancellár úgy fogalmazott:

Hozzátette, hogy tanulni kell a történelemből, és "a demokratáknak együtt kell fellépniük" ebben az ügyben. Az említett találkozót novemberben tartották Berlin közelében. Az Alternatíva Németországért párt (AfD) nem tagadta, hogy két vezető politikusa is részt vett rajta, de leszögezte, hogy az ott szóba került tervek nem képezik részét a párt politikájának.

PestiSracok facebook image

Az AfD európai parlamenti választási listavezetője, Maximilian Krah a találkozóval kapcsolatos hírre reagálva ugyanakkor megerősítette, hogy pártja továbbra is komolyan gondolja az illegális bevándorlók kitoloncolásával kapcsolatos terveit; az X közösségi oldalon pedig kifejtette: "tönkreteszi Németországot" az illegális bevándorlás, hiszen csak 2022-ben 2,7 millió migráns érkezett. Hozzátette, hogy "csak az AfD fogja ezt megállítani és megszervezni a hazatérésüket".

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Filip Singer

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!