Pesti Srácok

Szijjártó: fényes jövő előtt áll a magyar-bajor gazdasági együttműködés

Szijjártó: fényes jövő előtt áll a magyar-bajor gazdasági együttműködés

Fényes jövő előtt áll Magyarország és Bajorország gazdasági együttműködése, ugyanis ez a vállalatokra épül, márpedig a gazdaság szereplői még nem veszítették el a józan eszüket, és nem engedik magukat a politikai támadások által befolyásolni - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Münchenben.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a bajor miniszterelnök-helyettessel, gazdasági miniszterrel folytatott egyeztetése után, hogy először is gratulált Hubert Aiwangernek a legutóbbi választási eredményükhöz, miután a pártját és személy szerint őt is számos támadás érte.

-mondta.

PestiSracok facebook image

-folytatta. Leszögezte: a bajor cégek folyamatosan növekvő mértékben hajtanak végre beruházásokat hazánkban, újabb és újabb munkahelyeket teremtve, továbbá a legmodernebb technológiákat behozva, és a döntő többségük kifejezetten elégedett a magyar beruházási környezettel.

-tájékoztatott. Szijjártó Péter tárgyal emellett Milan Nedeljkoviccsal, a BMW AG igazgatótanácsának gyártásért felelős tagjával is, és ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy a vállalat magyarországi beruházása jelentősen hozzá fog tenni a gazdaság teljesítményéhez. Üdvözölte, hogy a BMW épp a debreceni üzembe hozza a legelső, teljesen elektromos platformra épülő autója gyártását. Valamint tudatta, hogy a gyár építése jól halad, már zajlik a munkavállalók toborzása.

-mutatott rá. Illetve arra is kitért, hogy az Audi ráadásul tavaly tízéves termelési rekordot döntött Győrben 177 ezer autó legyártásával.

-jelentette ki a miniszter. Végezetül érintette azt is, hogy 2023-ban a magyar-bajor kereskedelmi forgalom is új csúcsot ért el, és a jelenlegi folyamatokat látva jó esély van erre idén is.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!