Pesti Srácok

Varga Mihály: 2024 a gazdasági növekedés erősítésének éve

Varga Mihály: 2024 a gazdasági növekedés erősítésének éve

Az idei év a gazdasági növekedés erősítésének az éve, a költségvetés helyzete továbbra is stabil – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter csütörtökön, sajtótájékoztatón, Budapesten.

– mondta, hozzátéve: "jó pályán vagyunk".

PestiSracok facebook image

– ismertette. Az Eurostat adatai az ESA-hiány pontos mértékéről később lesznek elérhetőek. A GDP-arányos államadósság szintén tovább csökkent, 2022 végén 73,9 százalék volt, tavaly pedig tovább mérséklődött, a mutató csökkentése az EU-n belül 16 országnak, köztük Magyarországnak sikerült. Az elmúlt 10 napban 470 milliárd forintnyi uniós forrást számoltak el, az uniós források folyamatosan érkeznek – mondta.

– szögezte le. Az újabb sikeres dollárkötvény-kibocsátásról elmondta: szerdán 12 éves futamidejű dollárkötvényt bocsátottak ki 2,5 milliárd dollár értékben, a befektetők 5,6 milliárd dollár értékben tettek ajánlatot.

– mondta.

– tette hozzá, megemlítve, hogy mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítőnél befektetésre ajánlott kategóriában van az ország, a hitelminősítők is bíznak a magyar gazdaságban.

– emlékeztetett. A következő 5–6 hónapban a finanszírozási terv módosítása nem várható a tárcavezető szerint. Kérdésre megerősítette, hogy a kormány számításai szerint idén 3,6 százalék körül nőhet a GDP, és azt is jelezte: a 2024-es költségvetés számai ki vannak jelölve, a hiánycél a GDP-arányában 2,9 százalék, "nekünk ezt kell tartani". Az MNB-t érintő kérdésre kifejtette: a tárca mindig tiszteletben tartotta a jegybank működését, az elmúlt időszak kamatdöntései erősítették a gazdaság iránti bizalmat.

– mondta. Közölte azt is: a főváros megkapta a közösségi közlekedéshez járó támogatást 2023-ra, 10 milliárd forintot.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!