Pesti Srácok

A református egyház második embere lemondásra szólította fel Balog Zoltánt

A református egyház második embere lemondásra szólította fel Balog Zoltánt

Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, a református egyház zsinatának lelkészi alelnöke közleményt adott ki, amelyben azt kérte a kegyelmi botrányban főszerepet játszó Balog Zoltán püspöktől, hogy fontolja meg lemondását zsinati elnöki tisztéről – írja az Index.

A lap emlékeztet: kedden órákon át tartó meghallgatáson adott magyarázatot érintettségéről a kegyelmi botrányban Balog Zoltán a Magyarországi Református Egyház Zsinatának székházában. Az egész országot megrázó botrány hatására lemondott Novák Katalin államfő, majd Varga Judit is bejelentette visszavonulását a közélettől. Balog Zoltánnak bizalmat szavazott a Magyarországi Református Egyház Zsinata titkos voksoláson; a hírek szerint a zsinat 86 százaléka támogatta a kegyelmi botrányban érintett püspököt, aki így maradt pozíciójában. A keddi ülésen Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke „a kialakult helyzetre való tekintettel, teológiai alapú érveléssel megkérte Balog Zoltánt, hogy gondolja át lemondását”, miután az esperesek és főgondnokok többsége bizalmat szavazott neki. Fekete Károly azt írta nyílt levelében, hogy szerdán ismét beszélt Baloggal, és azt javasolta neki, hogy mondjon le zsinati elnöki tisztéről.

– írta Fekete Károly. A püspök levelét egy bibiliai idézettel – Ézsaiás próféta könyvéből – zárta.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index; Fotó: MTI/Vajda János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!