Pesti Srácok

Gál Kinga: Magyarországnak arra van szüksége, hogy béke legyen Ukrajnában

null

Magyarországnak arra van szüksége, hogy béke legyen Ukrajnában, érdeke a stabilitás és a prosperitás megőrzése Európában – jelentette ki Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselőcsoportjának elnöke Strasbourgban szerdán.

Gál Kinga az Európai Parlament plenáris ülésének az Európai biztonság és védelem megerősítéséről tartott vitáját követően magyar újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta: Magyarország elítéli az orosz agressziót Ukrajnával szemben, kiáll a megtámadott ország területi egysége és önvédelemhez való joga mellett, és erején felül nyújt humanitárius támogatást.

– fogalmazott Gál Kinga, majd elfogadhatatlannak nevezte, hogy támadják Magyarországot, mert kiáll a béke mellett. Kijelentette: Magyarország támogatja a közös védelempolitikát és az európai védelmi ipar megerősítését, amelyet – szavai szerint – az Európai Unió Tanácsának féléves magyar elnöksége kiemelten kezel majd. Hangsúlyozta ugyanakkor, Magyarország nem ért egyet azokkal az ideológiai alapú kijelentésekkel, amelyeket az uniós parlament szerdai vitáján tárgyalt jelentései tartalmaznak. Ideológiai viták helyett Európa igazi érdekére, a versenyképesség romlásának megállítására kellene összpontosítani.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki. Az EP-képviselő elfogadhatatlannak nevezte, hogy az uniós parlamenti jelentésekben ismételten alaptalan támadások érik Várhelyi Olivér bővítésért és szomszédságpolitikáért felelős uniós biztost, aki elismerést érdemelne azért, hogy a bővítési politika lendületet kapott.

– húzta alá. Elfogadhatatlannak nevezte a minősített többségi szavazásra irányuló javaslatokat is. Ez ellentétes az uniós alapszerződésekkel – hívta fel a figyelmet.

– tette hozzá nyilatkozatában Gál Kinga.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.