Pesti Srácok

Hollik: Gyurcsány kiadta az ukázt, Fekete-Győr András ma teljesítette

Hollik: Gyurcsány kiadta az ukázt, Fekete-Győr András ma teljesítette

„Gyurcsány Ferenc tulajdonképpen azt üzeni Fekete-Győr Andrásnak, akit elítélt a bíróság hivatalos személy elleni erőszak miatt, hogy ne vállald a felelősséget, alkalmazz erőszakot, a lényeg, hogy a hatalmat mindenáron megszerezd, akár, ha kell, akkor ügyészeket, bírákat fenyegess meg, akár, ha kell, kövess el az erőszakot” – fogalmazott Hollik István kereszténydemokrata politikus, a Fidesz kommunikációs igazgatója szerdán reggel a TV2 Mokka című műsorában a Vasárnap.hu beszámolója szerint.

A politikus szerint Gyurcsány Ferenc kvázi megfenyegette a Fekete-Győr András (Momentum) büntetőügyében eljáró ügyészeket és bírákat. Hozzátette: mindez tökéletesen mutatja, milyen a viszonya Gyurcsány Ferencnek – „aki a saját pártjának a nevét úgy határozta meg, hogy Demokratikus Koalíció” – a demokráciához.

– mondta Hollik István. A politikus a közösségi oldalán úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Ismeretes: az ügyészség a 2018. decemberi, a túlóratörvény elleni demonstráción eldobott füstgránát és az azt követő lökdösődés miatt emelt vádat Szarvas Koppány Bendegúz és Fekete-Győr András ellen. 2023 májusában az elsőfokú ítéletben felmentették mindkettejüket a hivatalos személy elleni erőszak vádja alól, de az ügyészség fellebbezett, így most másodfokon született döntés az ügyben A Fővárosi Törvényszék megváltoztatta az elsőfokú bíróság határozatát; eszerint hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt bűnös mind a két vádlott. Fekete-Győr Andrást egy év börtönbüntetésre ítélték, ezt azonban két év próbaidőre felfüggesztette a tanács. Szarvas Koppány Bendegúz esetében a jogi minősítést változtatta meg a törvényszék az elsőfokú végzéssel szemben, így maradt a felfüggesztett szabadságvesztés, az ítélet nem jogerős.

Forrás: Facebook, Vasárnap.hu; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!