Pesti Srácok

Kemény kritikát kapott Balog Zoltán a Gazdagréti Református Gyülekezettől

Kemény kritikát kapott Balog Zoltán a Gazdagréti Református Gyülekezettől

Ismeretes, február 16-án rendkívüli ülést tartott a Magyarországi Református Egyház legfőbb testülete, ahol Balog Zoltán bejelentette: lemond zsinati elnöki szerepéről, de továbbra is püspök marad. Balog Zoltán 2018-ban vonult vissza a politikától, miután hat évig az emberi erőforrások minisztere volt. A püspököt a legutóbbi kegyelmi botrány óta sok kritika éri református körökből is. Február 18-án a Gazdagréti Református Gyülekezet honlapján Kovásztalan kenyér címmel jelent meg egy igehirdetés szövege, ahol először burkoltan, majd egyértelműen kritikát fogalmaztak meg Balog Zoltán felé. A gyülekezet azt írta: "vétkezett egyházunk egyik legfőbb képviselője. Mert bár visszatért a politikai pályáról a lelkészi, püspöki szolgálatba, nem tud nem politikusként működni".

- szerepel a Gyülekezet honlapján. Majd úgy folytatták, a szövetség megújításának ideje ma van. "Nem az a gond, hogy valaki bűnt követett el, hanem hogy elnézik" - áll a az igehirdetés szövegében. Hozzátették:

PestiSracok facebook image

Majd Pál apostol leveléhez kapcsolódóan úgy fogalmaztak, "mikor lelepleződik a bűn, nem a kárörvendésnek, felfuvalkodásnak, magyarázkodásnak van helye, hanem a megszomorodásnak. Ez a böjt maga, az egész böjti időszak erről szól".

Balog Zoltánra is konkrét utalásokat tettek

A Gazdagréti Református Gyülekezet a következőket írta:

Majd így folytatták, "de vétkeztek azoknak a gyülekezeti közösségeknek a presbitériumai is, akik egy politikust megválasztottak püspöknek ezelőtt 4 évvel. A felelősség az Övék is. A korábbi évek sodródásának és konkrétan ennek a döntésnek az eredményeként református egyházunk olyan közel került a politikához és az aktuális államhatalomhoz, annyi szállal kötődik hozzá, hogy az nem szolgálja Isten dicsőségét, már-már lehetetlenné teszi szolgálatának hűséges végzését". Hangsúlyozták:

Forrás: gref.hu; Fotó: MTI/Lakatos Péter

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.