Pesti Srácok

Munkaerőpiaci reformokat tervez a finn kormány, tízezrek tüntetnek

Munkaerőpiaci reformokat tervez a finn kormány, tízezrek tüntetnek

Munkaerőpiaci reformokat tervez a Petteri Orpo-féle finn konzervatív kormány, emiatt pedig a szakszervezetek tüntetést hirdettek, mert úgy vélik, hogy ez gyengítené a munkavállalói jogokat és a társadalombiztosítási juttatásokat is csökkentené. Igen sokan egyetértenek ezzel, hiszen 300 ezren vonultak utcára.

A kormány munkaerőpiaci reformtervei miatt nagyszabású sztrájk kezdődött csütörtökön Finnországban. A demonstráció melletti munkabeszüntetés komoly fennakadásokat okozott a mindennapi életben – közölte az Yle finn közszolgálati rádió. Sajtóértesülések szerint közel 300 ezer ember vett részt a péntekig tartó tiltakozó akcióban. A kétnapos sztrájk érintette többek között a postát, nagy iparvállalatokat is. Helsinki térségében a legtöbb napközit bezárták, emellett a légiközlekedés is akadozott. A Finnair légitársaság már előzetesen figyelmeztetett, hogy csütörtökön és pénteken a munkabeszüntetések miatt mintegy 550 járatot kell törölniük. A rendőrség adatai szerint a Helsinki belvárosában található Senaatintori téren 13 ezer fős tömeg tüntetett. Az ellenzéki szociáldemokraták vezetője, Antti Lindtman azzal vádolta meg a kormányt a megmozduláson, hogy továbbra sem hallgat a követelésekre, bár – mint mondta – a tüntetők igényei egyáltalán nem túlzóak.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Kimmo Brandt (illusztráció)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!